Filenin Efeleri Manisa – Turgutlu’da
FIVB World League 2016’da dörtlü finallere kalarak FIVB Dünya Sıralaması’nda 5 sıra yükselen ve 24’üncü sırada yer alan A Erkek Milli Takımımız, Avrupa Voleybol Şampiyonası Elemeleri 2’nci Raunt E Grubu’nda Avusturya, Belarus ve Hollanda ile karşılaşacak. 15-19 Eylül tarihleri arasında Manisa – Turgutlu’da bulunan Yıldırım Beyazıt Spor Salonu’nda oynanacak olan eleme maçlarının rövanşları ise 23-25 Eylül tarihleri arasında Hollanda’da oynanacak. Millilerimiz, tüm maçlar sonunda grubunu birinci bitirmeleri halinde, 30’uncusu düzenlenecek olan 2017 A Erkekler Avrupa Voleybol Şampiyonası’na direkt katılma hakkı kazanacak.
Grubu 2’nci Olarak Bitiren Takımlar 3’üncü Raunt Elemesi’ne katılacak
Millilerimiz, ülkemizde ve Hollanda’da düzenlenecek E Grubu karşılaşmaları sonrasında oluşacak puan tablosunda ikinci sırada yer almaları halinde, diğer altı grubu ikinci sırada bitiren takımlarla 01-09 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek 3’üncü Raunt Elemeleri’nde karşılaşacak.
Tek maç üzerinden oynanacak 3’üncü Raunt maçlarını galip bitiren 3 ekip daha Polonya vizesi almış olacak.
A Erkek Milli Takımımızın 2017 Avrupa Şampiyonası Elemeleri kamp kadrosu şu şekilde;
Teknik Ekip
Baş Antrenör: Emanuele Zanini
Yardımcı Antrenör: Ali Yılmaz
Yardımcı Antrenör: Çağlar Dayı
İstatistik Antrenörü: Olcay Kahraman
Kondisyoner: Giovanni Miale
Fizyoterapist: Murat Aydın
Masör: Hamza Güçlü
Oyuncular;
Baturalp Burak Güngör Ziraat Bankası Spor Kulübü
Berkay Özdemir Galatasaray Spor Kulübü
Burutay Subaşı Halkbank Spor Kulübü
Caner Dengin Halkbank Spor Kulübü
Faik Samet Güneş Halkbank Spor Kulübü
Gökhan Gökgöz Arkas Spor Kulübü
Hasan Yeşilbudak Halkbank Spor Kulübü
İbrahim Emet Fenerbahçe Spor Kulübü
Kadir Cin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü
Koray Şahin Ziraat Bankası Spor Kulübü
Metin Toy Fenerbahçe Spor Kulübü
Murat Yenipazar Hypo Tirol Innsbruck
Mustafa Koç Arkas Spor Kulübü
Ufuk Minici Maliye Milli Piyango Spor Kulübü
Ulaş Kıyak Ziraat Bankası Spor Kulübü
Vahit Emre Savaş Ziraat Bankası Spor Kulübü
Yasin Aydın Galatasaray Spor Kulübü
Yiğit Gülmezoğlu Arkas Spor Kulübü
Millilerimizin 2017 Avrupa Şampiyonası Elemeleri maç takvimi şöyle;
15 Eylül 2016 Perşembe
17.00 | Avusturya – Türkiye
16 Eylül 2016 Cuma
17.00 | Türkiye– Hollanda
17 Eylül 2016 Cumartesi
17.00 | Türkiye – Beyaz Rusya